Pentru învățământul preșcolar în anul școlar 2020-2021 grădinița noastră are alocate 5 grupe astfel: baby, mică, mijlocie, mare, advanced. O educatoare are in grija un numar de 8-10 prescolari. Alaturi de cele 5 educatoare lucreaza supraveghetoarele, asistenta medicala, bucatareasa si ingrijitoarea cladirii, toate impreuna alcatuind o echipa primitoare pentru copilasii gradinitei. Toate educatoarele sunt absolvente ale Facultatii de Pedagogia Invatamantului Primar si Prescolar, fiind incluse in programul de educatie permanenta prin grade didactice si cursuri de formare.

Costuri.

Costul pentru activitățile de bază care se desfășoară în programul 8.00-12.30 este de: 5000 lei pe an școlar. Acesta poate fi plătit integral si se acorda o reducere de 5%, în 4 sau 10 rate. Se acordă anumite reduceri în funcție de numărul de copii în unitate sau alte specificații, prevăzute în anexa la contractul educațional. Copiii sunt impartiti in grupe in functie de anii impliniti la 1 septembrie.

GRUPE
SĂLI
NUMĂR PREŞCOLARI

Cont bancar pentru plata taxei școlare:

Titular: Liceul Teoretic Mihai Ionescu

Banca: Banca Comerciala Romana